Köşe Yazıları

23 Haziran seçimleri ve ötelenen sorunlar

23 Haziran Seçimleri ve Ötelenen Sorunlar

23 Haziran 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri yapıldı. Cumhur ve millet ittifak adaylarının yarıştığı bu seçimde Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu %54 oyla kazandı.
Kartal Yerelinde Beklentiler Artarken.
31 Mart seçiminde İstanbul’un 39 ilçesinden Cumhur İttifakı 25, Millet İttifakı 14 ilçe belediye başkanlığını kazanmıştı. Bulunduğumuz Kartal İlçesi Millet İttifakı içeriğinde CHP tarafından Gökhan Yüksel ile kazanmıştı. Ancak Başkan Yüksel geldiği günden itibaren üç başkan yardımcılığı ve bir iki müdürün dışında önemli bir kadro değişikliğine gitmemiştir.
Geldiğimiz noktada Kartal belediyesinde kronikleşen birçok müdürlükte işlerin zor gittiği, vatandaş memnuniyetinin ciddi ölçüde azaldığı, ahbap ve imtiyazlı kadroların hala iş başında olduğu, belediye çalışanlarının bir kısmı ve vatandaşın ötekileştirildiği, belediye içindeki birçok konunun farklı noktalara taşındığı bir gerçek.
Yukarda belirtiğimiz tüm konularda gözle görülür bir varlığın olduğu, kurum içinde çalışanlar ve dışardan belediyeye işi düşen vatandaşlar tarafından fark ediliyor. Bir kurumda çok adam yığıp kadroları şişirmekten ziyade, çalışan kadroların oluşturulması daha makuldür.
Dileriz Türkiye’nin en genç Belediye Başkanı Kartal Belediye Başkanı Sayın Gökhan Yüksel, vatandaşlardan gelen bu yapıcı uyarıları dikkate alır ve ona uygun strajedi geliştirir.
23 Haziran seçimi İstanbul’umuza hayırlı olsun. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İmamoğlu’nu kutlar başarılar dilerim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı