Köşe Yazıları

BEN OLSAYDIM

Yaklaşık 45 yıldır Kartal’da yaşıyorum. Aileden CHP’liyim ve çocuklarıma torunlarıma gururla bırakacağım tek mirasımda bu.
Beni bilen bilir. Haksızlıklara karşı kayıtsız kalamıyorum ve eleştiriyorum. Bazılarına ağır geliyor eleştirilerim. Bazılari da ağzına sağlık, duygularımıza tercüman oldun diyorlar.
Bundan yaklaşık 2 yıl once CHP Kartal İlçe Başkanlığına aday oldum. Kimileri güldü, küçümsedi, şaka yapıyorum sandı. Ama ben bu hayatta kendime örnek aldığım değerli insan Aydın Kaya’nın da dediği gibi “cesaretim kadar özgürsün” ben de özgür olduğumu gösterdim.
Bundan sonra da aynı çizgide devam edeceğim. Peşin peşin söyleyeyim kimseler kusura bakmasın, alınmasın. Babam dahi olsa yanlışını görürsem yazarım.
Şimdi gelelim yazımın başlığında da dediğim gibi “ben olsam” diye nacizane bir kaç öneride bulunacağım.
Öncelikle Kartal yerel basınındaki arkadaşlara olacak önerilerim. Ben olsam sizin yeriniz de ayrışmak yerine kaynaşma birlik olma yolunu seçerdim.
Sizler ayrışınca araniza nifak giriyor ve birbirinizle uğraşmaktan işinizi yapamıyorsunuz. Hiç kusura bakmayın birkaçınız haricinde çoğunuz kendinizi geliştirmektense,
Birbirinizi takip etmekten,eleştirmekten birbirinizin ayıplarını,açıklarını gözlemekten başka yaptığınız bir sey yok.
Özellikle kendilerini sektörün Hürriyeti, Milliyeti sanan bir kaç gazeteci arkadaş var. Sanırsın küçük dağları onlar yaratmış gibi, onlara göre diğerleri gazeteci değiller. Bu işten bıktım diyenlere ne demeli. Bıktıysan bu işden git ayvalığa yerleş kardeşim, ne buralar da uğraşıyorsun.
Dedim ya! Ben olsam gazetecilik yapardım. Ama cafelerde değil.
Saygılarımla
Latest posts by Dursun SABANCI (see all)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı