Gündem

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİNDEN HAKKARİ’YE SEVGİ KÖPRÜSÜ

Beşiktaş Belediyesi'nden örnek adım. Beşiktaş Belediyesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü ve Kurban Bayramı dolayısıyla Hakkari’de "Çocuk Şenliği" düzenledi.

Beşiktaş Belediyesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü ve Kurban Bayramı dolayısıyla Hakkari’de “Çocuk Şenliği” düzenledi. Türkiye’nin en büyük oyun parkı Hakkarili çocuklar için kuruldu. Beşiktaş Belediyesi ve Hakkari Belediyesi Kurban Bayramı’nda Hakkarili çocuklar için el ele verdi ve Türkiye’nin en büyük oyun parkı Hakkarili çocuklar için kuruldu. Hakkarili çocuklar bayramın coşkusunu “Çocuk Şenliği”nde doyasıya yaşarken, Zıpzıp Oyun Parkı, Palmiye Kaydırak, Tırmanma Duvarı, Olimpik Parkur, Engelli Parkuru, Rodeo Similatör, Baskılı Balonlar, Maskotlar ve Yüz Boyama alanları kuruldu.

HAKKARİLİ ÇOCUKLAR BAYRAMI YAŞADI Animasyon ekipleri, tiyatrolar, müzik dinletilerinin de yer aldığı şenlikte çocuklar, eğlenceye doydu. Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar da bayramın birinci gününde çocuklarla bir araya gelerek onlarla oyunlar oynadı ve hediyeler dağıttı. Beşiktaş Belediyesi’nin Hakkari’de düzenlediği “Çocuk Şenliği” bayram boyunca devam edecek. Çocuk Şenliği’nde açıklamalarda bulunan Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar; “Bugün kurban bayramı ve 1 Eylül Dünya Barış Günü. Ben de ilk defa memleketim dışında bir bayram geçiriyorum ama idareci olmanın bir sorumluluğu var. Onun için bu bayram Hakkari’deyiz ve burada çocuklara bir şenlik alanı kurduk. Biz ülkemizin her yerine vatan sevgisi duygularıyla yaklaşarak bu değerleri büyütüyoruz. Bu değerleri Beşiktaş’tan tüm Türkiye’ye aktarmak bizim sorumluluğumuzdur. Kürt, Türk, Arap hepsi bizim insanlarımız bu nedenle sosyal projelerle farklı köprüler kuruyoruz. Her şeyin başı sevgiden geliyor. Burada artık Beşiktaş’ın değerlerine sahip çıkan Hakkari var. Hangi partiden olduğunun önemi yok. Hakkari Belediyesi de bizim kardeş belediyemiz” dedi.

HAKKARİ ENGELLİ KOORDİNASYON MERKEZİ’NİN TEMELİ ATILDI Hakkari ziyareti sırasında çalışmaları bizzat Beşiktaş Belediyesi tarafından yapılacak olan Hakkari Engelli Koordinasyon Merkezi’nin temeli atıldı. Temel atma törenine Beşiktaş Belediyesi Engelli Koordinasyon Başkanı Murat Demirok da katıldı. Törende konuşan Başkan Hazinedar, “3 yıl önce bugün Hakkarili yurttaşlarımıza sözünü verdiğimiz Engelli Koordinasyon Merkezimizin temellerini bu mübarek günde attık. Hakkari Engelli Koordinasyon Merkezi’nin Hakkarili yurttaşlarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Hakkari sokaklarında vatandaşlarla bayramlaşan ve çocuklara hediyeler dağıtan Başkan Hazinedar daha sonra resmi ziyaretlerde bulundu.

BEŞKİTAŞ MAÇINA DAVET ETTİ Başkan Hazinedar ve beraberindeki heyet, bölgenin önemli noktalarından biri olan Hakkari Zap Jandarma Karakol Komutanlığı’nı ziyaret etti. ZAP Jandarma Karakolu Komutanı Kd. Bçvş. Caner Gencer ile sohbet eden Başkan Hazinedar ve beraberindeki heyet, askerlerle de tek tek bayramlaştı. Yaklaşık yarım saat askerlerle sohbet eden Başkan Hazinedar, karakolda görevli olan bütün askerleri ilk fırsatta Beşiktaş maçına davet etti. Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ve beraberindeki heyet bayram ziyaretleri kapsamında, Hakkari Vali Yardımcısı ve kardeş belediyemiz Hakkari Belediye Başkanı Cüneyt Epcim’i makamında ziyaret ederek kurban bayramlarını kutladı. Başkan Hazinedar daha sonra CHP Hakari İl Başkanlığını ziyaret ederek il başkanı Aytekin Karahanlı ve partililerle bayramlaştı. Başkan Hazinedar ve beraberindeki heyet Hakkari ile Beşiktaş arasındaki sevgi köprüsüne katkı sağlamaktan dolayı son derece mutlu olduklarını ifade ederek ziyaretlerini tamamladı. Kaynak: Düzgün Haber s.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı