Gündem

CHP Heyeti Van da

CHP PM Üyesi Doç. Dr. Hüsnü Süslü VAN'da HAYIR Kampanyası Çalışmasında

CHP’li Parti Meclis Üyeleri ve CHP Milletvekillerinden oluşan heyet Hayır kampanyası kapsamında Van’da çalışma yürütüyor. CHP PM Üyeleri Doç. Dr. Hüsnü Süslü ve Yıldırım Kaya, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara ve CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit sabahın erken saatlerinden itibaren Van’da referandum çalışmalarına başladı.

Süslü; “Anayasa Değişikliği ve başkanlık sistemi”,

Van ziyareti izlenimlerini anlatan CHP PM Üyesi Doç. Dr. Hüsnü Süslü şunları söyledi: “Anayasa Değişikliği ve Başkanlık Sistemi kapsamında HAYIR için VAN’da çalışmadayız. HAYIR’lı bir gelecek için Van’da sokak sokak neden HAYIR dememiz gerektiğini anlatıyoruz. Van İl Başkanlığımızda basın açıklaması yaptık. Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı”nı ziyaret ettik. Vakfımıza gereken her türlü desteği vereceğimizi söyledik. CHP örgütlerinin Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfını sahipsiz bırakmayacağını biliyoruz. Tüm örgütümüzden bu konuda yardım bekliyoruz.

 “Tarım ve hayvancılık bitme noktasında”,

Van’da esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaretlerimiz de tarım ve hayvancılığın bitme noktasına geldiğini dile getiren Van’lılar “Sanayi zaten yok, ticaret bitmiş durumda, bizim derdimiz başkanlık değil, biz yaşam savaşı veriyoruz. 15 yıldır ne yapmak istediler de yapamadılar 15 yılda Van’lılar için ne yaptılar ki bundan sonra yapsınlar, referandum günü tüm bunların masaya yatma günüdür” Diyerek referandum da HAYIR çıkacağının işaretini verdiler..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı