Köşe Yazıları

Dürüst ve deneyimli idareciler korunmalıdır

Devlette devamlılık esastır. Çeşitli kurumlardan oluşan devlet yapısına benzer bir Yap yerel yönetimlerde de  mevcuttur. Yerel yönetimlerde icraat kadroları uzun çalışmalarda sonra yetişebiliyor. Yerel yönetimlere seçilen Belediye başkanlarının en büyük desteği deneyimli kadrolarıdır. Bu deneyimli kadrolar üzerinden halka en iyi şekilde hizmet gerçekleştirirler.
Ancak bazen beklenmedik menfaat grupları bu kadrolardan bazılarını mercek altına alırlar. Aslında amaç o yöneticiyi yerinden etmekten ziyade kendilerine yakın birilerinin atanmasını sağlayarak, kurum içinde diledikleri uygulamaları gerçekleştirmektir.
Burada belediye başkanının adil davranması ve halkın menfaatine olan bir kadroyu birilerine yedirmesi gerekir.
Kartal Belediyesi’ne baktığımız zaman yeni seçilen genç belediye başkanı Gökhan Yüksel benzer durumlarla karşı karşıyadır. Sayın Başkan Yüksel’in adalet ilkesini koruyacağına, özellikle halka hizmet konusunda yıllardır uygulamaları  hakkında en ufak bir şaibe doyulmayan, birçok belediye bürokratının tarafsız hizmetleri, ve halka olan yakınlıkları gözönüne alınmalıdır .
23 Haziran seçimlerinde İstanbul büyükşehir belediye başkanlığına seçilen Sayın Ekrem imamoğlu ve 31 Mart’ta Kartal belediye başkanlığına seçilen Sayın Gökhan Yüksel’in deneyimli kadrolarını en iyi şekilde seçeceklerine, halka yararlı olan birimlerin başındaki bürokratların korunacağına yürekten inanıyoruz.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı