ManşetTuzla

Gazeteci Yazar Mehmet Derviş Canbekli son yolculuğuna uğurlandı

Canbeklinin naşı memeleketi olan Urfa'ya uğurlandı

Mercek Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi, Uluslararası Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (UYGAD) Kurucular Kurulu Başkanı ve Onursal Başkanı, Gazeteci- Yazar Mehmet Derviş Canbekli yakalandığı amansız hastalığa yenik düştü.

Canbekli 2 yıldır tedavi gördüğü kanser hastalığı nedeni ile zor bir tedavi süreci geçirmesine rağmen hastalığa yenik düştü. 11 Ağustos 2919 Pazar gecesi, aynı zamanda Kurban Bayramının 1. gecesinde Hakkın rahmetine kavuştu.

Tuzla içmeler Merkez Camisinde ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazı sonucu, memleketi olan Urfa’ya defnedilmek üzere uğurlandı.

Cenaze törenine Tuzla Belediye başkanı Dr. Şadı Yazıcı, Mercekhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmenimiz Eğitimci, Gazeteci- Yazar Mehmet Zengin, Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti’nin Genel Başkanı Takvim Gazetesi Haber Müdürü Mevlüt Yüksel, AK Parti 23. Dönem Milletvekili Cüneyt Yüksel Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazı, Türkiye Postası Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Hakkı Sezgin, Mardinliler Derneği Federasyonu Kurucu Genel Başkanı İbrahim Biter, Gazeteci-Yazar Yaqut Hüseynova, Anadolu Gazeteci ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Işıkdağ, İstanbul Avrasya Gazeteciler Derneği onursal başkanı Hakan Manıci ve yönetimi, Kartal Gazeteciler Derneği Başkanı M. Selim Akdoğan ve yönetimi ile birçok gazeteci arkadaşı, Canbekli ailesi ve sevenleri katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı