GündemKartalManşetRÖPORTAJ

GÜLCAN AYDIN, “BİR MUHTARDAN ÇOK ÖTESİ”

Kartal Cumhuriyet mahalle Muhtarı Gülcan Aydın ile Cumhuriyet Mahallesini konuştuk.

Nuray Yılmaz; Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz, söyleşimize sizi tanıyarak başlamak istiyorum, Gülcan muhtar kimdir?

”Gülcan Aydın; Merhaba ben Gülcan Aydın 1964 Erzincan doğumluyum. Evliyim ve iki çocuk annesiyim.

Nuray Yılmaz; 31 Mart 2019 yerel seçimlerde 6 muhtar adayını geride bırakarak secimi kazandınız. En büyük desteği kimden aldınız?

Gülcan Aydın; Evet seçimlerde güzel bir yarış yaşadık. Bana göre en büyük desteği ben kadınlardan aldım.

Nuray Yılmaz; Mahallenizde başlattığınız, ya da gerçekleştirmek istediğiniz projeler neler?

Gülcan Aydın; Gerçekleşmesini istediğim birçok proje ve yardımlar var. Mahalle sakinlerimin projelerde desteğini alarak,  mahallemizde birçok sosyal sorumluluk projesine öncülük etmeyi hedefledik.

Bu hizmetlerden bazıları; “İhtiyacın Varsa Al, İhtiyacın Yoksa Sende As’’ Kampanyası ile Türkiye’ de İlk Kez Muhtarlık kanalı ile ihtiyaç sahiplerine birçok alanda çeşitli yardımlar yapmayı hedefliyoruz.

Muhtarlık Bürosu ev ortamına çevrilerek, mahalle sakinlerine daha iyi bir ortamda hizmet verildi. Aynı zamanda muhtarlığımız; kadınların, tüm düşüncelerini rahat bir şekilde dile getirdiği ortam haline gelmiş olacak.

Sosyal yardımları; mahallemizde bulunan ihtiyaç sahiplerine eşit ve adil bir şekilde sosyal yardım dağıtılması sağlıyoruz. Her zaman ulaşılabilir; mahallemizin muhtarlık görevi ek işim değil tek işim olduğu için muhtarlık büromuz ve telefonum mahalle sakinlerinin ulaşabilmesi için 7/24 açıktır.

“ASKIDA YEMEK”

Askıda yemek projemiz var. Burada tanıdığımız bir restaurantta vatandaş yemek yiyor, para üstünü oraya koyulmuş olan kumbaraya atıyor. Orada biriken paralar ihtiyaç sahiplerine gidiyor.

Ben de ilgilendiğim yetimler derneğiyle irtibat halindeyim. Birlikte yardım ve sosyal sorumluluk projelerinde ortaklaşa çalışmaktayız.

Yine Muhtarlığımızda kıyafet ve ayakkabı standı açtık. İhtiyaç sahipleri buradan kendilerine göre seçtikleri kıyafet ve ayakkabılardan alıp gönderiyoruz.

Bizim mahallemizde Taksi durağımız eksik ve Kültür Merkezimiz yok. Mahalle olarak trafik sorunumuz var.  Mahalle sakinleri bir duraktan diğer bir durağa gitmek için uzun bir mesafe yol yürüyorlar. Alt geçit sorunumuz var. Yakın mesafede okullar var ve öğrencilerin okula gittiği yol güzergâhında bir üst geçit eksiğimiz var. Bu sıkıntıları dilekçe halinde yetkililere bildirdim.

Bizim burada 50. parsel şeklinde bir arsa var. Orası çözüme kavuşturulursa, orada Cumhuriyet mahallemize yakışır bir Kültür Merkezi yapılmasını mahallemiz adına çok isterim.

Nuray Yılmaz; Yakın zamanda yapılacak bir aktivite var mı?

Gülcan Aydın; “CUMHURİYET MAHALLESİ BİRLİK GÜNÜNDE BULUŞACAK”

Cumartesi günü muhtarlığımızın önünde bir etkinlik düzenliyoruz. Ettik tamamen mahallemizde bulunan ses sanatçılarımızdan oluşan bir etkinlik olacak. Sunumunu üstlenen arkadaşımız dahi mahallemizde yaşıyor.

Mahallemiz adına kaynaşma, birlik ve beraberliği sağlamak adına düzenlediğimiz bir konser. İnşallah etkinliğimizi sorunsuz atlatırız ve ilerdeki dönemlerde festival olarak gerçekleştiririz. Herkesi etkinliğimize bekliyoruz.

Nuray Yılmaz; Evde yaşlı ve hasta vatandaşlara ne gibi hizmetiniz var? Kartal belediyesi bu hizmeti sağlıyor mu? Sizin de yönlendirmeleriniz oluyor mu?

 

Gülcan Aydın: “EVDE YAŞLI VE HASTA BAKIMI”

 

Eşim yıllarca kuaförlük yaptı. Kartal belediyemiz evde bakım ve sağlık hizmeti veriyor. Belediyeler raporla bu hizmetleri yapıyorlar. Biz onların dışındaki yaşlılarımıza bu hizmeti veriyoruz. Mahallemizdeki yaşlı ve hastalara yaklaşık 15 kişiye kuaför hizmeti sunuyoruz.

Nuray Yılmaz: Yerel yönetim ve Mahalle arasında köprüyü sağlıyor musunuz?

Gülcan Aydın: İlçe belediyemiz bizlere çok destek oluyor. Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel ayırmadan kimseyi ötekileştirmeden yardım ve destek ulaştırma noktasında elinden geleni yapıyor. Üst kademeden en alt kademedeki çalışana kadar herkes özverili davranıyor.

“EŞİMİN DESTEĞİ TARTIŞILMAZ”

Söyleşimizin sonuna yaklaşırken Gülcan Hanım muhtar görevi yaparken eşinin desteğini fazlasıyla hissettiğini söylüyor.

Aydın, seçim sırasında olmak üzere göreve geldiğimiz günden bu güne eşimin desteği çok büyük, en az benim kadar mahallenin sorunlarına eğilir ve ilgilenir dedi.

Nuray Yılmaz: Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Gülcan Aydın: Yıllarca yaşamaktan mutlu olduğum mahallemde muhtar olarak görev yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yapısal olarak insanları seven, insanlara dokunmayı yardım etmeyi ve paylaşmayı, beraberliği hep hedef edindim. Mahallemi seviyorum. Eksiklerimiz var ama eksikler giderilmek içindir. İnşallah en kısa zamanda ADINA YAKIŞIR BİR MAHALLE OLACAK, CUMHURİYET MAHALLESİ. Ziyaretiniz için teşekkür ederiz.

ÖZEL RÖPORTAJ; NURAY YILMAZ

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı