KartalKültür SanatManşet

KARTAL’DA YENİ BAŞKAN, YENİ DÖNEM

Uzun bir seçim Maratonundan sonra İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığına seçilen Cumhuriyet Halk Partisi adayı Ekrem İmamoğlu, seçim kampanyası boyunca Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i hep yanında tuttu.

İstanbul’un 39 ilçe belediye başkan adayları arasında en genç olan, Kartal Belediye Başkan Yüksel; olgunluğu, insan sevgisi, güler yüzlü, bilgi donanımı ile sevilen önemli bir kişi. Önceki dönemlerde ihmal edildiğine inanılan Kartal’ın yeniden canlandırılması, yarım kalan projelerin tamamlanması ve Başkan Yüksel’in hedeflediği, başta Kartal Spor Stadı olmak üzere, birçok projenin hayata geçirmesi için kaynak araştırmaya başladı. Öncelikle abi olarak bildiği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kapısında adeta kargah kurdu. Biray içinde üç kez İmamoğlu ile görüşen Yüksel, Kartal’ı yeniden İstanbul Anadolu yakasının cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyor.

Önceki dönemlerde kentsel dönüşümün uygulandığı Kartal’da şehir silueti yok oldu. Kartalın birçok yerinde imar özelliği göz önünde tutulmadan haksız yere inşaatlara kata artırımları verildi. Bu de deniz manzarasının kapanmasına neden olduğu gibi, dikey yapılaşma ile onlarca kat yükselen vasıfsız binalarla şehrin heba edilmesine neden oldu.

Komşu ilçelerde görülmeyen güruh binalar neden Kartal’ da yapıldı anlaşılmış değil. Kartal’ın çeşitli semtlerinde normal şehir yapısı ve görünüm yok oldu. Başkan Yüksel’in yeniden şehri elden geçirip düzenlemek için Büyükşehir Belediye Başkanı ile beraber yeni bir görünüme kavuşturulması elzemdir. Yine geçmiş dönemlerde kadroları doldurulan ve kaynakları tüketilen bir belediyenin yeniden halka hizmet edilir haline getirmesi çabasını gösteren Yüksel, hiç kimseyi itham etmeden ve kimsenin geçmişini karalamadan sessiz bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Önceki döneme ait bazı kadrolarda değişiklik yapan Başkanın peyderpey kadrolarını oturtacağı düşünülüyor.

Öyle görünüyor ki Başkan Yüksel, Kartal’ı en iyi şekilde kalkındıracak düşüncesinde olduğu ve Kartal’ı İstanbul’un İncisi haline getireceği bir gerçektir. Bu yolda tün vatandaşlar kendisine kolaylıklar diliyor. Halk tarafından sevilen Başkan Yüksel’in başarılı olması durumunda, uzun yıllar Kartal Belediye Başkanlığı’nı sürdüreceğine inanılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı