EğitimKültür SanatManşet

KİME NİYET, KİME KISMET

Kartal'da masal Festivali başladı. Kartal Yakacık'ta kurulan Masal Müzesi'nde, Kartal Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından 3 günlük coşkulu bir festival düzenlendi.

Geçmiş dönemin Belediye Başkanı Altınok Öz tarafından kurulan Kartal Masal Müzesi, 23 Ağustos 2019 tarihinde önemli konukları ağırladı. Başta Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel olmak üzere, Kartallı çocuklar, Masal Müzesi yazar, oyuncu, vatandaşlar ve basın katıldı.

Büyük ilgiyle açılan masal Festivali’nde, gözler bu müzenin kurucusu olan dönemin Belediye Başkanı Altınok Öz’ü aradı. Yazar Sunay Akın’ın anlatımı ile Türkiye’de bir ilk olan bu müzenin Başkan Öz tarafından ne kadar çok önemsendiği ve içinde yer alan materyallerin hangi şartlarda toplandığını anlattı. Doğrusu müzenin kurucusu olan bir belediye başkanının aynı müzede düzenlenen ilk Festivale katılmasını beklerdim.

İnsan böylesi güzel bir müzeyi gezip, burada yapılan festivalde çocukların ve ailelerin heyecanını görünce Başkan Öz’ün ne kadar büyük ve isabetli bir iş yaptığını fark ediyor. Halk arasında bir deyim vardır “Kime niyet, kime kısmet” Başkan Öz’ün, Kartal’da yaptığı ve Türkiye’de ilk olan birçok çalışması daha vardır. Dileriz bunlar yeni başkan Gökhan Yüksel tarafından korunur ve daha ileriye götürür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı