GündemManşetSiyaset

YSK mazbatayı vermeli

Ekrem İmamoğlu: YSK mazbatayı vermeli, Erdoğan ve Bahçeli'yi göreve davet ediyorum CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu düzenlediği basın açıklamasında YSK'nın kendisine artık yetkiyi vermesi gerektiğini söyl

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Başkanı olan İmamoğlu, her seçimde hata olabileceğini ancak şu andaki durumda sonucu değiştirmeyeceğini ifade ederek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sürece katkıda bulunmaları için çağrıda bulundu.

İmamoğlu “Seçimlerde elbet hata olur. Somut örnekler vardır. Siyasi şovlara gerek yok. Örneğin Bakırköy’de 1239 nolu sandıkta, CHP’ye 177 oy çıktı ancak YSK’da 1 olarak girildi. Buna benzer başka yanlışlar da yaşandı. Ancak tüm bunlar sonucu değiştirmeyecek. O sandıklarda görevliler var. İstanbul’da baskı altında karar alınırsa, toplum bunu kabul etmez. YSK bu konuda yetkili kurumdur. Süreci tüm hassasiyetiyle yönetmelerini istirham ediyorum. 16 milyon insanın vicdanının ve büyük seçimin karşılığında seçilmiş olan oylarıyla beraber YSK’nın açıkladığı oylarla beraber belli olan sonucuyla beraber mazbatamızı talep ediyoruz. ” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu seçimlerin dünya çapında izlendiğini belirterek “İstanbul seçimlerinde kaygılı ortamlara sürüklenmemesi için Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sürece katkı sunmalıdır. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye de seslenmek istiyorum. Kendisi ‘bir oy bile yeterli’ dedi. Evet doğru. Kendisi de sürece katkı sunmalı. Bir an önce bitirip birbirimizi tebrik etmeyi, bilimi, üretimi, ekonomideki sıkıntıları çözmeyi, bir an önce bazı milli meseleleri bir arada çözmeyi başaracak bir atmosferi ülkemize sağlama mecburiyetimiz vardır.” dedi.

Ekrem İmamoğlu 25 sene önce Recep Tayyip Erdoğan, Necmettin Erbakan ve Nurettin Sözen’in bir arada çekilmiş fotoğrafını göstererek “Kazananın elini ayağa kaldırmak bu kadar zor mu? Nereden nereye gelmişiz” diyerek sitemde bulundu.

İmamoğlu sözlerini “Bu ısrarımda devam edeceğim ve bunu her gün hatırlatacağım. Adalet istiyorum. Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı” diyerek bitirdi. Hber Ky. euronews

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı