BiyografiEğitimEkonomiGündemKartalKültür SanatManşet

AYDIN KAYA’DAN EĞİTİME BÜYÜK HİZMET

İlerleme ve değişimin önemli olduğu bilgi ve teknoloji çağında, bilginin önemli bir güç olduğu kabul edilir.

İnsanların ekmeğe, suya ve yaşamsal tüm ihtiyaçları kadar bilgi ve teknolojiye de ihtiyacı vardır. Bilgi kaynaklarımız edinilen deneyimler sonucu, insanların ihtiyacına sunulan görsel, işitsel ve yazınsal çalışmalardır.

Bilgi kaynakları tıpkı doğanın oluşumunda olduğu gibi kentleşmiş ve klen toplum sürecini geçirmiş yaşamsal alanlarda daha etkin olduğu, az gelişmiş, ulaşım ve eğitim imkanlardan yoksun bölgelerde daha az faydalanılır durumların desteklenmesinin önemi üzerine yapılan çalışmalar, toplumsal kalkınma açısından önem arz etmektedir.

Ülkemizde kütüphanecilik ve kitap okuma konusunda sıkıntıların olduğu bilinir. Ancak bu boşluğun doldurulması insanlarımızın duyarlılığı sonucu bir nebze olsa da giderile bilir. Önemli olan bilgi ve teknoloji çağında olduğumuz ayrıtına varıp, yaratabileceğimiz imkanları genç kuşaklarımızla paylaşmaktır.

Bu alanda Federasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Tahsin Koç başkanlığında önemli çalışmaları olmuştur. O çalışmaları ayrıca siz değerli üye ve okuyucularımızla paylaşacağız.

İşte bu noktada, Okullarda Hayat Boyu Öğrenme ve Spor Kulüpleri Federasyonu İstanbul İl Başkanı yardımsever iş insanı Sayın Aydın Kaya’nın önemli katkıları ile Şirnak İline Bağlı Cizre İlçesi İnci Köy Okuluna bir kütüphane açılarak öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Köy okulunun seçimi konusunda öncülük eden TRT bölge muhabiri araştırmacı yazar, gazeteci Mahmut İbrahimoğlu ve Okullarda Hayat Boyu Öğrenme ve Spor Kulüpleri Federasyonu İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı aynı zamanda Özde Tv genel yayın yönetmeni, gazeteci Nuray Yılmaz bizzat Cizre İnci köyüne giderek öğrencilerle ilk heyecanı yaşadılar.

Bu değerli hizmetten dolayı İş İnsanı Sayın Aydın Kaya, bölgeye giden gazeteci Nuray Yılmaz ve Mahmut İbrahimoğlu’na Özde-Eksper yayın grubu olarak teşekkür ederiz. Bu kıymetli hizmetin tüm yardımsever iş insanı ve vatandaşlarımıza örnek olmasını dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı