GündemManşettoplum

Beşiktaş’ın Yardım Tırları Deprem Bölgesine Doğru Yola Çıktı


 

Belediyemiz, Kaymakamlık ve AFAD iş birliğiyle ilçe gönüllülerinin hazırladığı deprem kolileri, tırlara yüklenerek afet bölgesine doğru yola çıktı. Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, 6 Şubat Pazartesi akşamı MKM Yardım Toplama Merkezi’ndeki çalışmalara katılarak yerinde inceleme gerçekleştirdi. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Hasan Demirbağ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Türkoğlu da alana gelerek yardım çalışmalarına destek oldu.

Deprem haberi alındıktan sonra kısa bir sürede organize olan belediyemiz, Beşiktaş Belediyesi Arama Kurtarma Birimini ve tam donanımlı araçlarını sabah saatlerinde hava yoluyla afet bölgesine ulaştırmıştı. İlçe sakinlerimiz ise Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın çağrısıyla depremzedelerin ihtiyaçları için yardımların toplandığı Mustafa Kemal Merkezi, Zübeyde Ana Kültür ve Sanat Merkezi, Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi, mahalle muhtarlıklarımıza akın etti.

Uzun süre dayanıklı gıda ürünlerinden uyku tulumuna, battaniyeden hijyenik malzemelere kadar depremzedelerin acil ihtiyaç duydukları ürünler kolilere yerleştirilip tırlara yüklendi. Tıra yüklenen koliler belediye görevlileri ve emniyet görevlilerinin destek olmasıyla akşam saatlerinde afet bölgesine ulaşmak üzere yola çıktı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: ‘’Kaymakamımız Önder Bakan ile birlikte MKM Yardım Toplama Merkezimizden yardım malzemelerinin yer aldığı tırlarımızı, AFAD koordinasyonunda deprem bölgesine ulaşmak üzere yolcu ettik. Tüm halkımıza teşekkür ediyorum.’’

...
...
...
...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı