GündemManşet

Beyaz Hüzün “Sarıkamış”

105 yıl önce Sarıkamış’ta yaşanan acılar bugün bile hala yürekleri donduruyor. Memleketin dört köşesinden gelmiş askerlerin soğuk kış şartları karşısında vermiş olduğu insanüstü mücadele ve savaşın acımasızlığına düşülen bir not, Sarıkamış…
22 Aralık 1914 tarihinde başlayan Sarıkamış Harekâtı, Türk tarihi için büyük önem taşıyor. İşgale karşı direniş ve istiklal ruhu ile şehadete yürüyen kahramanların tarihe yazılan destanı Sarıkamış Harekatı bu yılda bir dizi etkinlik ile anılmaya devam ediliyor.
Tuzla Belediyesi, kültür sanat faaliyetlerini tarih şuuru ve milli bilinçle harmanlayarak, izleyenleri duygusal bir yolculuğa çıkaran “Beyaz Hüzün” filmine destek verdi. O dönemde yaşanan acıları, yoklukları, askerlerimizin kahramanlarını ve hüzünle son bulan hayatlarını, gençlerimize aktaran film, tarihi gerçeklerin unutturulmamasını amaçlıyor.
İsmail Bilgin’in aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan, vatan sevdası ve istiklal aşkının beyaz perdeye yansıtıldığı “Beyaz Hüzün” filmini, Tuzla Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ilçemizde bulunan ilk ve orta dereceli okullar, Tuzla Gençlik Merkezi (TUZGEM) ve Bilgi Evlerinde eğitim gören öğrencilerin izlemesi sağlandı.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın tarihini bilen, geçmişten ders alan ve geleceğine yön verebilen bilinçli nesiller için eğitime, kültüre ve sanata verdiği desteklerin bir yansıması olan “ Beyaz Hüzün” filmi yurdumuzun her köşesinde izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı