Kültür Sanat

BİZ BİZE, BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Bir aylık oruç ibadetinden sonra büyük bir sevinç ve heyecanla kutladığımız Ramazan Bayramını bütün dünyayı saran Corona virüsünden dolayı evlerimizde kutlamak zorundayız.

Camilerimizde kılınan bayram namazı çıkışından herkesin tokalaşıp bayramlaştğı, akabinde dost ve yakınlarının ziyaret edildiği, mezarlıklara gidilip duaların yapıldığı o güzelim bayramlar bu yıl yok.

Aylardır evlere kapandığımız ve sonunu bayramla bağladığımız bu zor günlerin sonunda sıcak yaz aylarına bağlanıyoruz.

Tek isteğimiz güvenle sokağa çıkıp, sevdiklerimizi selamlamak ve birkaç gün kafamızı dinlemek için köyümüze, tatil beldelerine gidip dinlemektir.

Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de zor günlerden geçiyor. Ancak bu virüs bulaş dönemini en iyi idare eden ülkenin Türkiye olması bizi gururlandırıyor.

Devletimizin birçok alanda büyük ataklar içinde olduğunu ve yaşadığımız çağa en iyi şekilde ayak uydurmaya çalıştığını görüyoruz. Geçmişte özlemini çektiğimiz Avrupa ve Amerika gibi ülkeleri artık aramıyoruz. O ülkelerden insanların Türkiye’ye özlem duyduğunu görüyoruz. Bu da bizi ve devletimizi yüceltiyor. Bu başarılarının arkasında yer alan tüm yetkililerimiz, görevlilerimiz ve vatandaşlarımızı yürekten kutluyorum.

Herkesin Bramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.
Kalın sağlıcakla.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı