Kültür Sanat

BU NASIL SİYASET

.

Siyasetin seviyesinin bu kadar düşeceğini hiç düşünmemiştim. Siyasiler bütün zamanlarını bir birinine karşı en ağır hakaretlerde bulunmak için kelime üretmekle kullanıyorlar. Hiç duymadığımız bilmediğiz kelimeleri onlardan duyuyoruz. İllet zillet firavun çamur ahlak, namus, haysiyet sözde, bozuntu, şeref, seviyesiz, adamcağız, karikatür, 5.kol, militan, çete ve daha aklıma gelmeyen onlarca hakaret dolu kelime.
Biz vatandaş olarak siyasilerden yanı bize örnek ve önder olanlardan bu sözleri duymak istemiyoruz. Bu çekişmelerin bu hakaretlerin kimseye faydası olmaz, kimseyi yüceltmez. Bu durum toplumu daha çok ayrıştırıyor. Kini nefreti daha çok arttırıyor. Keşke cumhur başkanı partili olmasaydı.
Eskisi gibi bu ülkede yaşayan bütün insanlar ayırımsız hepsi saygı duysaydı. Sadece devleti temsil ve denetleme görevini yapsaydı. Diğer partili siyasilerin bu söylemlerine maruz, hedef ve muhatap kalmasaydı ve cumhurbaşkanı onlarla siyasi polemiğe çekişmeye girmeseydi.
Bu gün Ak partinin içinde genel başkanlığı yapabilecek çok değerli, bilgili, tecrübeli ve donanımlı insanlar var. Ama nedense bu görevler hepsi sayın cumhurbaşkanında. Hal böyle olunca cumhurbaşkanı siyasetin tamda ortasında ve muhatabı oluyor. Konuşunca cumhurbaşkanı, Tabiki karşılık verilince cumhurbaşkanına hakaret oluyor.
İşte onun için diyorum ki cumhurbaşkanı büyük bir makam ve siyasetin dışında olmalı ve öyle kalmalıdır.
Bizler halk olarak bu duruma alışık değiliz. Cumhurbaşkanı Hangi partiden seçilirse seçilsin göreve başladıktan sonra herkesin cumhurbaşkanı olmalı ve siyasetin dışında kalmalıdır. siyasi parti ve parti başkanlarının hedef tahtası olmamalıdır. Herkese selamlar saygılar
Latest posts by İsmet AKDOĞAN (see all)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı