DOLAR 33,0454 0.15%
EURO 36,0889 0.19%
ALTIN 2.621,092,01
BITCOIN 21457302,14%
İstanbul
32°

PARÇALI AZ BULUTLU

03:44

İMSAK'A KALAN SÜRE

..
“CHP Maltepe’de İstifa”

“CHP Maltepe’de İstifa”

ABONE OL
21 Mayıs 2020 22:17
“CHP Maltepe’de İstifa”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“CHP Maltepe’de İstifa

CHP Maltepe Gençlik Kolları Başkanı Mert İnal Görevinden istifa Etti.

CHP Maltepe İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mert İnal bugün aldığı bir kadar ile Başkanlık görevinden istifa etti. Inal,sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklama ile istifa kararını açıkladı.

Mert İnal’ın yazılı olarak yayınladığı açıklama şu şekilde ;

Emeği ve Desteğini hiçbir zaman esirgemeyen kıymetli dostlarım .
Değerli Maltepeliler;

Maltepemizin Tarihi’ne geçerek tek aday olarak seçildiğim CHP Maltepe Gençlik Kolları Başkanlığı görevime; ilk günden itibaren sizlerden aldığım büyük destek ile gururla layık olmak için çalıştım.

Kısa bir süre içerisinde yayılan küresel salgın bir takım aksaklıklar yaratsa da, tüm Gençlik Örgütlerimize örnek olmuş, çok başarılı işler hayata geçirdik. Bu gurur hepimizin!

Siyasetin iki yüzü var. Biri iş ve emek tarafı, diğeri ise rekabet ile birlikte hırsıda yanında taşıyan, pek de keyifli olmayan tarafı. Her iki yüzünü de tanıdım; acısıyla, tatlısıyla tecrübe ettim. Göreve gelirken, hiçbir zaman dozunda olmayan rekabet ve hırs ortamını yumuşatmak istedim. Buna dair çok önemli adımlar attığıma inanıyorum. Kurduğum ilişkilerde olsun, yönetim ve delegasyon kademelerini oluştururken olsun, bu düşüncelerimi hep korudum. Tüm bunların ışığında adaylığımı açıklarken sizlerin huzurunda bir söz verdim: “İçinde herkesin kendini bulacağı bir hikâyemiz olacak, bizim hikâyemiz…” Belirtmek isterim ki; mücadelemin en büyük dayanağı bu sözdür. Gerek dengeleri korumaya çalışırken, gerek işin emek boyutunda; kısaca her durumda bu sözü koruyarak yoluma devam ettim. Bir kez de buradan ilan edeyim; hiçbir şey ya da hiç kimse bu hikâyeyi yazmaktan daha önemli değil!

Ancak son zamanlarda; asla ve asla siyasi bir anlam taşımayan, mücadelemizi hiçbir yere taşımayacak, profesyonellikten tamamen uzak, yönetilemeyen ikili ilişkiler sebebi ile geldiğimiz durumu hayretle takip ediyorum. Müdahale etme girişimlerim sırasında; bu amaçsız tartışmalara, siyasi konumumuzun maksatlı olarak alet edildiğine, kendi önceliklerini her şeyden üstün görenlere üzüntü ile şahit olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Benim düşüncelerimin tam aksine kurulan tüm ilişkileri, bulunulan konumları elinde bir koz veya tehdit gibi tutulmasını, bir mücadeleye ortak olabilmek için fazla bencil buldum. Olayların meydana geliş biçimi, çözüme kavuşturma yöntemleri ve sağduyudan uzak tavırları kesinlikle reddettiğimin altını özellikle çizmek istiyorum. Öncelikli amacımız olan “Bir araya gelebilme ve bir arada kalabilme” mücadelemize, bırakın katkısı olmamasını, büyük ölçüde zarar verdiğini anlamak beni bir noktaya getirdi. Bu duruma ortak olan herkes bilsin ki; ben verdiğim sözü çiğnemem, kimseye de çiğnetmem. Bedeli her neyse tereddüt etmeden bizzat kendim öderim ancak izin vermem!

Bu yola, yaşanmışlıkları unutup, tüm iyi niyetimi kuşanarak ve tek bir arkadaşımdan dahi şüphe etmeden çıktım. Süreçleri şeffaflık içerisinde, örgütümün menfaatlerini gözeterek ve adil bir şekilde yönettiğime inanıyorum. Süreçler doğru işletilsin diye verdiğim mücadele ortadayken, siyasi hiçbir anlam taşımayan kısır çekişmelere alet olmam, kişisel ikballerine ulaşmak için mücadelemizi araç olarak kullananlara göz yummam söz konusu bile olamaz. Tamamı ikili ilişkilerin anlaşmazlıklarından gelen, basit gerginlikleri tırmandırıp, mücadelemize zarar verenlere çanak tutmayacağım.

Tarihi bir süreçte göreve gelen kurulların yaklaşımları, bizleri hiçbir sonuca vardırmayan gelenekleri sürdürmek yerine daha yaratıcı bir anlayışı inşa etmek olmalıydı. Benim bu beklentim maalesef karşılık bulmadı…

Onurla taşıdığım görevimi yerine getirirken, hayallerimden uzaklaşmak ve sizlere verdiğim sözler için yarın utanmaktansa; mücadelemizi kısır çekişmelere kurban etmemek, faydasız tartışmalardan ayrı tutmak için; CHP Maltepe Gençlik Kolları Başkanlığı görevimden “istifa etme kararı aldığımı” sizlere bildirmek istiyorum.

Değerli Yol Arkadaşlarım,
Bizim büyük mücadelemiz; herkesin şahsi davalarına hizmet etmesi için çekiştirdiği bir unvan gerektirmez! Sadece; samimiyetle ve mücadelemize bağlı kalarak birbirimize destek olmayı ve çok çalışmayı gerektirir. Bundan böyle mücadelemizi aynı kararlılıkla, tüm bu olumsuzlukların uzağında sürdüreceğimden şüpheniz olmasın!

Biz olabilenlerin, bir arada kalmayı başarabilenlerin hikâyesi devam edecek!

Saygı ve Selamlarımla..

Yazar

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.