ManşetSiyaset

DİSK EMEKLİ-SEN BASIN AÇIKLAMASI 13 MİLYON EMEKLİ BÜTÇEDEN PAY İSTİYOR

DİSK / EMEKLİ-SEN KARTAL ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

Değerli Basın Emekçileri ve Halkımız duyurumuzdur; Yıllarca, en yüce değer olan emeğini, ülkemiz için harcamış milyonlarca emekliyiz. Emekçileri, emeklileri sefalete iten hükümetin onama kurumu haline getiri TÜİK; 4 Ocak Pazartesi günü “resmi enflasyon oranını” açıklayacak Bin bir entrikayla sayılara takla attırarak, kendilerine göre bir enflasyon rakamı belirleyerek;

BİZLERİ DAHA ÇOK YOKSULLUK, DAHA ÇOK SEFALETE MAHKÜM ETMEK İSTEMEKTEDİR. BUNA İTİRAZ EDİYORUZ… HAYIR DİYORUZ… BÜTÇE’DEN; İNSAN ONURUNA YARAŞIR, HAKKIMIZ OLAN

PAYI İSTİYORUZ.

2021 yılı bütçesinde de; görüyoruz ki biz 13 milyon emekliye ait insanca yaşayabileceğimiz artış öngörülmemiş. Yine sefalet koşullarında yaşamak bizlere reva görülmüş. Saraya, ne olduğu, nereye gittiği bilinmeyen örtülü ödeneklere, bakanlara, yardımcılarına, hele ki yarattığımız değerleri yağma talan eden 5’li ÇETE’ye bütçe de istenilenler var. Sıra emekliye, emekçiye gelince YOK. Böylesi hukuksuz, adaletsiz sisteme HAYIR diyoruz. Ve talep ediyoruz; Bizler emekli aylıklarımızın yaşama koşullarına uygun olmasını istiyoruz. Bizler insanca bir yaşam istiyoruz. Bizler emekli aylıklarımızın asgari ücretle uyumlu bir biçimde artış istiyoruz.

Bizler bütçeden; “SARAY”dakilerin! maaşlarına yapılan artış düzeyinde artış istiyoruz: Bizler emekli aylıkları iyileştirilirken, aylık bağlama oranlarının eski düzeye çekilmesini, güncelleme katsayısında milli gelir artışının tümünün dikkate alınmasını istiyoruz. Bizler 2000 yılından sonra emekli olanlar için intibak düzenlemesini istiyoruz.

Bizler; Elektrik, Doğalgaz, Su gibi temel Yaşam ürünlerinden %50 indirim istiyoruz. Bizler emekli aylıklarının belirlenmesinde, toplu pazarlıkta iktidarla müzakerede EMEKLİ SENDİKALARININ da bulunmasını istiyoruz.

Ülkemizin kurucusu Gazi M. Kemal Atatürk’ün şu sözlerinin iktidar sahiplerinin, bütçe yapanların kulaklarına küpe olmasını istiyoruz: “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Mazide muktedirken bütün gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur.” İnsan onuruna yaraşır YAŞAM için, mücadelemiz sürecektir…!

KAZANACAĞIZ…! KAZANACAĞIZ…! KAZANACAĞIZ…!

Yaşasın DİSK! Yaşasın Emekli-Sen! Yaşasın örgütlü mücadelemiz!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı