Beyoğlu Hasköy Sahne’de düzenlenen sıra gecesinde Zekeriya Ünlü ve ekibi, açık havada seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle katılımcılara unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

Kültür sanatın kalbi Beyoğlu’nda vatandaşlar yaz akşamlarının eğlence mekanı Hasköy Sahne’de buluştu. Konserden açık hava sinemasına, yetişkin tiyatrosundan çocuk şenliklerine kadar birçok etkinliğin düzenlendiği Hasköy Sahne, bu kez açık havada gerçekleştirilen muhteşem bir sıra gecesine ev sahipliği yaptı. Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen gecede sevilen sanatçı Zekeriya Ünlü ve ekibi, Şanlıurfa, Gaziantep yöresine ait birbirinden güzel türkülerle katılımcılara keyifli anlar yaşattı. İlçe sakinleri, yağmurlu havaya aldırmadan türkülere halaylar, zılgıtlar çekerek, alkışlarla eşlik etti.

ZEKERİYA ÜNLÜ’DEN BAŞKAN YILDIZ’A TEŞEKKÜR

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’a teşekkür eden Zekeriya Ünlü, “Sıra gecesi nedir, size canlı canlı anlatayım. Sıra gecesi, Şanlıurfa kültüründe çok önemli bir yer teşkil eder. Sosyal ve kültürel yönden anlaşan arkadaşlarımın bir araya gelerek kurmuş olduğu arkadaş topluluğudur. Sıra geceleri söz, saz ve ses üzerine sohbet meclisidir. Musikidir, edebiyattır, dostluk, barış, arkadaşlık, yardımlaşma ve halk konservatuvarıdır. Sıra gecesi küskünlerin barıştırıldığı gecedir. 11 Nisan 1920 Urfa’nın kurtuluşuyla ilgili çok önemli kararlar sıra gecelerinde alınmıştır” dedi.

“GERÇEKTEN ÇOK EĞLENCELİ BİR GECE”

Sıra gecesine gelen Yunus Ağır, “Gerçekten çok eğlenceli bir gece. Beyoğlu Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu eğlence ortamını bizlere yaşattığı için. Tabi bu tarz etkinlikler fazla olursa daha mutlu oluruz” ifadelerini kullandı.

TÜRKÜLERİ ÇOK SEVİYORUM

1 yıl aradan sonra konsere katıldığını söyleyen Orhan Uzun, “Trabzonluyum ama Urfa yöresinin halaylarına hakimim çünkü eşim Şanlıurfalı. Türküleri zaten çok seviyordum, Zekeriya Ünlü’yü de bilirdim. O nedenle şu anda inanılmaz eğleniyorum. Pandemi nedeniyle 1 yıldır herhangi bir etkinliğe katılmamıştım, iyi geldi” şeklinde konuştu.

“BU ETKİNLİKLER İNSANLARIN MORALİNİ YERİNE GETİRİYOR”

Arkadaşlarıyla eğlenmeye gelen Adem Süzgün, “Ben aşağı yukarı 100 kişiyle geldim. Güzel ve keyifli gece, insanlar zaten eğlenmeye geliyorlar. Aileler burada, herkes burada tabii bu etkinliklerin sürekli olması lazım. Çünkü bu etkinlikler insanların moralini yerine getiriyor” diye konuştu.