GündemManşet

ÖZGÜR DOĞAN,ÖĞRENCİLERİN SEVİNCİ BİZLERE EN BÜYÜK ARMAĞAN OLDU  

ÖZGÜR DOĞAN,ÖĞRENCİLERİN SEVİNCİ BİZLERE EN BÜYÜK ARMAĞAN OLDU

Hakkari’de köy okulunda Öğrencilerin Müzik aletleri sevinci.

Hakkari Yüksekova köy okulunda öğrencilerin tahtadan müzik aletleri yaptıkları ve müzik derslerini bu müzik aletleriyle çalıştıkları sosyal medya hesaplarından paylaşılmıştı..

Paylaşımı farkeden Kartal Hürriyet Kültür Merkezi koordinatörü, Kartal Belediyesi THM koro şefi ,Müzisyen Özgür Doğan’ın başlattığı kampanya neticesinde Hakkari Yüksekova Köy okuluna çok sayıda Müzik aletleri gönderildi..

Kampanyayla ilgili Özgür Doğanı ziyaret ettik.Doğan’dan kısa bilgiler aldık..

Özgür Doğan konuyu şu sözlerle anlattı;Paylaşımı gördüğümde çok etkilendim ,önce doğru olup olmadığını araştırdım köyde müzik öğretmenine ulaşarak destek olmak istediğimi söyledim Öğretmenimiz önce inanamadı ,çünkü çok söz verilmiş yerine getirilmemiş..

Destek olanlar ;Özgür Doğan,Sader Yılmaz,Akmen saz evi ,Atalar kitap evi sorumlusu ,Unkapanı Çetin Limoncu,Diyar saz evi,Yusuf Karapınar,

Özgür Doğan ve destek olanların gönderdiği müzik aletleri, öğrencilere dağıtıldı. Okulun öğrencileri ilk kez gördükleri müzik aletleri ile ders işlemenin sevincini yaşadı.

Sınıfta ilk kez müzik aletleri ile ders işleyen öğrencilere, ilk olarak enstrümanlar tanıtıldı. Öğrenciler müzik aletleri ile ders işlemenin sevincini yaşadı. Müzik öğretmeninin gönderdiği fotoğraflarda öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi ..

Haber ;NURAY YILMAZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı