Kültür Sanat

SEVGİ

Yüzyıllardır sevgiyi yansıtan şiirler yazılmış, besteler yapılmış, sanat eserlerinde yer almıştır. Çünkü sevgi nereden ve kimden gelirse gelsin yüreğin yansımasıdır. Çünkü sevgiyi yüreğinde taşıyanlar ancak karşısındakine bunu yansıtır. Sevgi sadece bir güne sığdırılmamalı, her koşulda hissedilmelidir.

Sevgi hiç bitmeyecek sonsuz duygulardandır. İnsanın yüreğinden gelerek birine sevdalanması, kalp atışlarını hızlanmasına neden olan tepki, yüreğinin sevgiyle buluşmasıdır. Seven kalbini dizginleyemez ve kaip ritmi artmıştır.
Sevginin getirdiği mutluluk bazen acıya dönüşürse bile sevgi hiç bitmez .Herzaman var olan bir duygudur.

Hayatta mutlu olmanın türlü yolları vardır. Herşeyi mutlu olmak için yaparız .Sevgi acısıyla, tatlısıyla bizlere sonsuz duygular yaşatır. Kabul edemesekte sevginin bizlere yaşattığı üzüntü ile güçlenir, mutluluğu ile sarhoş oluruz.

Sevmek sadece bir sevgiliye duyulan duygu değildir. Anneye, babaya, kardeşe, arkadaşınıza duyduğunuz sevgide güzeldir. Sevginin bedeli yoktur, bedeli olmayan bir hazinedir. Herşeyi paranızla satın alırsınız, ama sevgiyi satın alamayacağınız tek duygudur. İnsanın temel ihtiyacı olan sevgiyi kimse satın alamaz. Daha mutlu bir dünyada yaşamak istiyorsak birbirimizi sevelim. Doğayı, hayvanları sevelim. Kin ve nefret yerine sevgi dağıtalım. Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Covitden dolayı sağlığımız tehdit altında. Milyonlarca insan hayatını kaybetti. Belki sevdiklerimiz şu anda yaşama tutunmaya çalışıyor. Bu zor günlerde tek panzehir ”SEVGİ” çünkü sevginin getirdiği mutluluk ve güzellikler dünyayı kurtarır. Siz de sevin ve sevilin. 14 şubat sevgililer gününüz kutlu olsun.

Çok sevdiğim nostaljik şarkı, ne de güzel çalıyor.

Hayat sevince güzel, sevince tatlı günler.
Bir kuşu, kelebeği, bir varlığı sevin yeter.

Sevince kalbimizde ümitler çiçeklenir.
Kötülükler kaybolur karanlığa gizlenir.
Çok sevmeli herkesi sevgi ömrün neşesi,
Dünyada en güzel şey kalpteki insan sevgisi

Nuray Yılmaz
Latest posts by Nuray Yılmaz (see all)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı