KartalKültür SanatManşettoplumYaşam

SÖZKONUSU KARTAL OLUNCA

Son zamanlarda Kartal Belediyesi’nin eski Kartal stadına yapılacak ihaleye yönelik, Ak Parti Milletvekili eleştiri ve itirazlarda bulundu.

Daha önce Kartal’da taşocakları bölgesinden deniz kenarındaki İST-Marina’ya kadar olan 143 dönümlük alan TOKİ tarafından imara açılarak yapı yoğunluğuna bırakıldı. Bu planla yapılırken ne hikmetse, bu Milletvekillerinden ses çıkmadı.
Söz konusu muhalefet yönetimindeki Kartal Belediyesi olunca, itirazlar yükseliyor. Oysa bu alan 2007 yılında AK Parti Kartal Belediyesi tarafından İmar Nazım planlıları yapıldı. İBB tarafından uygulama imar planları ise 2013 yılında onaylandı.
Eski Kartal stadının bulunduğu ve söz konusu ihaleye çıkacak olan alan, spor alanından çıkarılarak “Otopark, zeminde ticaret alanı, üstün meydan yapılması AK Parti İBB döneminde onaylandı. Buna göre onaylanan plan doğrultusunda uygulamalar yapılmak zorunda.
Yapılan planlarda kamu yararı yoksa ve getirime hizmet ediyorsa, bunun nedeni planların yapılıp ve onaylandığı dönemlerde gereken hassasiyetin gösterilmediğinden kaynaklanır.
Kartal Belediyesini bu anlamda eleştirmekten ve önünü tıkamaktansa, Kartal halkının bu plan içindeki yararı düşünülmelidir.
Kartal’ın otopark, meydan, yeşil alan ve sosyal tesislere açıl ihtiyacı vardır. Bu kentte her parti ve görüşten insanlar yaşıyor. Dilerim halka hizmet konusunda uzlaşı yolları aranır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı