Köşe Yazıları

2013 yılından 2014’e geçerken

Bir yılı daha acısıyla, tatlısıyla geride bıraktık. Kimilerine yeniden doğuş olan yıllar, kimine ise yıkımın başlangıcı olur. İnsanların arzu ve istekleri sosuz olunca, yılların akışı ve beklentiler de hep olacaktır.

Bu yıl siyasi anlamda hareketli geçti. Partilerin iktidar mücadelelerine bir de güç gösterilerine sahne oldu. Önce Ergenekon tutuklamaları, 28 Şubat süreci, Kürt Açılımı ve en son olarak da Cemaat Hükmet çekişmesi 2013 yılına damgasını vurdu.
Bu çekişme sırasında birçok devlet kurumu yıprandığı gibi, Ekonomik anlamda da önemli kayıplar oldu. Yine 2013 yılı eğitim sisteminde değişikliklere gidildi. Daha fazla özgürlük bazı alanlarda sağlanırken, gazeteciler açısından sıkıntılı bir yıl oldu.
Yolsuzluk operasyonu ve çeşitli kişilerin tutuklanması üç bakanın istifasını getirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hükümeti, revizyona giderek 10 bakanını değiştirdi. Üç bakan çeşitli illerde büyükşehir belediye başkan adayı oldu.
2013 yılı İstanbul ulaşımı açısından önemli bir atılım gerçekleştirdi. İlk defa ülkemizde deniz altından raylı sistem gerçekleşti. Halkalı’dan Gebze’ye uzanacak olan Marmaray projesinin önemli bir ayağı halkın hizmetine girmiş oldu.
İlçemiz açısından da önemli ilkler oldu. Kentsel yenileme ve deprem dönüşü Kartal Belediyesi tarafından gerçekleştirilip uygulamaya sokuldu. Kartal Belediyesi Kapadokya’da bir dinlenme merkezi yanında Kartal belediye hizmet binasını bitirerek tüm birimlerini bir araya getirdi.
Kartal’da emlak önemli ölçüde değer kazandı. Yeni yılın tüm halkımıza barış, sevgi, mutluluk ve huzur getirmesini diliyor, herkesin yeni yılını kutluyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı