Köşe Yazıları

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

Bu yıl Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yılını kutluyoruz. Cumhuriyet çağın en onurlu yönetim biçimidir. Cumhuriyet; Özgür, bağımsız, demokrat ve çağdaş insanların uygarlık yoludur.

Bu yolun kuruluşunda büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu ülkenin her yerinde bağımsızlık mücadelesi katılan insanların eşsiz bir eseridir. O nedenledir ki, biz Cumhuriyeti canımız ve kanımız pahasına koruyup kollamak zorundayız.
Ortadoğu’daki tutucu yapı ve yaşam biçiminden ulusumuz ve devletimizi farkı kılan, Cumhuriyetçi, demokrat ve özgürlükçü yaşam biçimimizdir. Bize büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan Demokrasi rejiminden dolayı şükran borçluyuz. Çağının en karanlık dehlizlerinden kurtararak Türkiye Cumhuriyetini kuran, aydın bir toplum ve yönetim şeklini bize bahşeden, böyle bir lider dünyada başka ülkeye nasip olmamıştır.
Oysa günümüzde Cumhuriyetten uzaklaşma adına, özgürlüklerin yok edilmesi, Atatürk ve kurduğu Cumhuriyeti yok etmeye yönelik ne çabalar sarf ediliyor. Bu ülkenin kurtuluşu ve bu günlere gelmesi kolay olamamıştır. Çanakkale, Sarıkamış, Dumlupınar, Kocatepe ve daha nice muharebe meydanlarında, milyonlarca şehit verilmiştir. Her yeri kanla sulanmış bu topraklar en kutsal değerlerimizdendir. Bu toprakları kaybetme lüksümüz yoktur.
Cumhuriyetimizin 91. yılında, demokrat, özgür ve çağdaş birey olarak hepimiz bu vatanın bölünmez bütünlüğüne ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasın sahip çıkmak zorundayız. Bu Cumhuriyeti ve onun değerlerini korumak adına toplum olarak elbirliği ile sahip çıkmak, hepimizin asli görevidir.
Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Nice demokrat, çağdaş ve aydınlık yarınlara.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı