Köşe Yazıları

Basın mensubu tüm arkadaşlar

Tüm yerle basındaki arkadaşlarımızın hoşgörüsüne sığınarak bir çağrıda bulunmak istiyorum. Son zamanlarda sanal ortamda yerel basına olmadık yakıştırmalar başladı. Önüne gelen yerli yersiz ithamlarda bulunarak basın etik kurallarını hiçe sayıyor.

Özellikle gazetecilikle ilgisi olmayan ya da ilçemizde yaşamayan bazı kişilerin eleştirileri, kişilik ölçülerini aştığı gibi haksız ve yersiz ithamlarda bulunuyorlar. Kartal’da on yıla yakındır gazete çıkarıyorum. Burada gazetecilik yapan her arkadaşıma sonsuz saygım vardır. Her şeyden önce o çok başarılı olmasa da, bir düşünce emekçisidir.

Siyasilerin bizlere bakış açılarını hepimiz çok iyi biliriz. Geçen seçim döneminde tüm arkadaşlarımız farklarını ortaya koydu. Kimisi donanımlı ve etik gazeteciliği ile para kazandı, kimisi ise sadece arkadaşlarını ve çevresini yerle bir etmeye çalıştı.

Sonuç olarak, konu ne olursa olsun, bir birimize saygı duymak zorundayız. Herkesin donanımlı ve etik kurallar dâhilinde gazetecilik yapmasını bekleyemeyiz. Ancak bir birimizin kişiliğini rencide edecek davranıştan kaçınmalıyız.

Artık sanal ortamda isimsiz kendini bilmezlerin yorum ve söylemlerine ortam sağlamamalıyız. İnanın bunların hangisini araştırırsan, mutlaka altından büyük çıkarlar çıkacaktır. O nedenle bir birimize söyleyecek lafımız varsa, mertçe, yüreklice bir araya gelip karşılıklı sorunlarımızı çözelim.

Tüm arkadaşlarımı mesleğimiz ve yaptığımız iş adına sağduyulu davranmaya davet ediyorum. Herkese iyi çalışmalar diliyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı