Köşe Yazıları

Şahsa hizmet değil Halka hizmet olmalı

O gün Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz tarafından, Eski Belediye başkanlardan merhum Mehmet Ali Büklü adının verildiği büyük bir park Esentepe mahallesinde yapılmış ve açılışına, CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu davet edilmişti.
Kartal Gazetesi’nden 10 bin adet basılıp o günde dağıtılmıştı. Aynı gün il dışında olmam nedeni ile gazetenin hazırlığında bulumamıştım. Aradan birkaç gün sonra Kartal’a döndüğümde CHP ilçe başkanlığının bu gazete ile ilgili bir rahatsızlığını duydum. Bu duru öğrenmek için Kartal CHP ilçe başkanlığına gittim.
Dönemin ilçe başkanının bana ilk sözü, ‘biz bundan sonra gazeteni almamaya karar verdik,’ demesi oldu. Oysa bunlardan ekonomik olarak zaten bir katkı yoktu.  Nedenini sordum. Aylardadır gazetede sadece belediye başkanı Sayın Altınok Öz’ün haber ve fotoğrafları yanında, Kartal CHP kadın kolları ve gençlik kollarının haber ve fotoğrafları var. Ancak İlçe başkanının hiç fotoğrafı yok.
Ben de; ‘sizin bir etikliğiniz yok ki haber yapalım.’ Bunun üzerine üyesi olduğum CHP’den istifa ederek ayrıldım. Daha ben ofisime varmadan Kartal CHP ilçe başkanlığından arandım ve üyeliğimin sonlandırılması için TC numaramı istediler. Şaşırdım, doğrusu bir partinin önemli bir gazete sahibi olan bir üyesini, sırf ilçe başkanının fotoğrafı gazetesinde çıkmadı diye üyeliğinin bu kadar erken sonlandırılmasına anlam veremedim.
Oysa bu ilçe uzun yıllardan sonra Sayın Op. Dr. Altınok Öz sayesinde CHP’ye geçti. Ama bakıyorum muhalefetten çok kendi partililerin bir kısmı tarafında engellenmekte.
10 Aralık 2017’de Kartal İlçe başkanlığının kongresi olacak. Bana göre Belediye başkanı ile aynı perspektifte olmayan bir aday seçilse bile, ileriye yönelik başarı sağlayamayacaktır. O nedenle birlikteliğin sağlanması ve Sayın Öz’ün etrafında kenetlenmenin daha sağlıklı olabileceğini düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı